fbpx

Prezenty świąteczne inspirowane podróżami

Do świąt pozostał już tylko niecały tydzień, ale jeżeli należycie do grupy osób kupujących last minute jak ja – wciąż jest trochę czasu, aby znaleźć coś fajnego – zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w internecie. Jeżeli na swojej liście masz osobę, która nie może przestać myśleć o podróżach (lub myślisz także o sprawieniu prezentu sobie samemu), sprawdź wyszukane przeze mnie inspiracje i propozycje.

prezenty świąteczne

Drobne gadżety to super sprawa, bo ich rozmiary są niewielkie, a potrafią zrobić duże wrażenie! Brelok do kluczy to już klasyk, ale w tym przypadku sam możesz spersonalizować mapę i wybrać miejsce, które jest dla ciebie szczególnie ważne. Druga propozycja to spinki do mankietów z fragmentem map Barcelony i Madrytu. Wszystkie przedmioty znajdziecie w sklepie Pakamera.pl.

brelok do kluczy | spinki do mankietów

prezenty świąteczne

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kubki, które zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Szczególnie spodobały mi się dwa. Pierwszy kubek po wlaniu gorącego napoju zmienia noc w dzień, drugi pokazuje gwiazdozbiory.

kubek nr 1 | kubek nr 2

 

prezenty świąteczne

Moją ulubioną czynnością zaraz po podróżowaniu i jedzeniu jest… spanie ;) Może więc warto zmienić coś, by spało się jeszcze lepiej? Na przykład wymieniając pościel na taką z patchworkową mapą świata – każdy kraj ma swój wzór! Propozycja nieco droga, ale szalenie ciekawa!

pościel z mapą świata

prezenty świąteczne

Uwielbiam jeździć rowerem, dlatego strasznie ubolewałem, że moje ostatnie miejsca zamieszkania – górzysta Coimbra w Portugalii i Belo Horizonte w Brazylii niestety na to nie pozwoliły. Wypożyczanie roweru w mieście jest świetne, ale zawsze marzyłem o posiadaniu swojego roweru. Może kiedyś! :)

rower @ mangobikes

prezenty świąteczne

Alkohol w podróży? Czemu nie :) Zwłaszcza, gdy znajduje się w tak pięknej piersiówce z mapą świata.

piersiówka

 

prezenty świąteczne

Skoro już jesteśmy przy temacie alkoholu, taki prezent w postaci korkociągu-samolotu na pewno będzie dobrym pomysłem. Można dorzucić jeszcze do tego butelkę jakiegoś dobrego wina np. portugalskiego porto ruby ;)

korkociąg do wina

 

prezenty świąteczne

Jeżeli znasz kogoś, kto marzy o podróży do Australii, Stanów Zjednoczonych lub Brazylii (czyli o PRAWDZIWEJ podróży), dobrym pomysłem będzie podarowanie mu książki napisanej przez osoby, które znają się na rzeczy i wiedzą, o czym mówią! Ostatnią książkę zacząłem czytać jeszcze przed wylotem do Brazylii i muszę przyznać, że dostarczyła mi naprawdę sporo wiedzy o tym kraju.

Julia jest w Australii | Z Nowym Jorkiem na NY | Brazylia – kraj przyszłości?

Zajrzyjcie także na blogi Julii (i Sama) z whereisjuli.com oraz Magdy z LittleTownShoes.com

 

prezenty świąteczne

W podróży ważny jest czas. Aby zdążyć na samolot lub pociąg, nie łamać języka przy pytaniu obcokrajowców o godzinę lub nie pogubić się w strefach czasowych (dla tych, którzy często podróżują). Pierwsza propozycja to zegarek, który łączy się ze smartfonem i zbiera różne informacje o naszym trybie życia, druga propozycja to zegarek z fajnym cyferblatem z mapą świata.

Zegarek Withings | zegarek z mapą świata

prezenty świąteczne

Aby pokazać każdemu, że kochamy podróże, warto odświeżyć naszego smartfona i zmienić case’a. Czy da się jeszcze bardziej?

case z mapą świata dla iPhone

 

prezenty świąteczne

Ładny plakat (a przyznacie, że te powyżej są p-r-z-e-p-i-ę-k-n-e!) potrafi odmienić wystrój całego pokoju. Po wejściu na stronę możecie odnaleźć także kilka innych miast, jeżeli chcielibyście mieć np. artystyczny Paryż na ścianie ;)

plakat z Rio | Japonią | Barceloną

 

prezenty świąteczne

Co prawda w dobie aplikacji i blogów podróżniczych przewodniki powoli odchodzą w zapomnienie, jednak niektóre pozycje warto mieć na półce. Nowy rok rozpoczyna się już za dwa tygodnie, lepiej więc sprawdzić, jakie 10 krajów, 10 miast i 10 regionów to totalne must-see w 2017. Spójrzcie też na drugą pozycję, która z przymrużeniem oka (najlepsze miejsca na imprezę do rana, zrobienie tatuażu czy spróbowanie smażonych robaków) proponuje lokacje, które na pewno spodobają się aktywnym dwudziesto- i trzydziestolatkom. Książki można pobrać też na Kindle’a.

– Lonely Planet’s Best in Travel 2017
– Off Track Planet’s Travel Guide for the Young, Sexy, and Broke

 

prezenty świąteczne

Na koniec trochę mody. Koszulek z motywem podróżniczym, pocztówkowymi zdjęciami czy nazwami miast są setki, więc nie będzie najmniejszego problemu ze znalezieniem czegoś ciekawego.

– koszulki męskie: z naszywkami flag | Seattle
– koszulki damskie: Calibaby | Maliboo

 

Jeżeli macie swoje pomysły, podzielcie się nimi w komentarzu!